První dva týdny přípravy Mladých Draků: Úvodní zápasy přinesly vyrovnané souboje a cenné zkušenosti

Sdílejte tento článek
IMG_4767

Přesně před dvěma týdny, ve středu 7. srpna, se naplno rozběhla na domácím ledě příprava na nadcházející sezónu. Hráči napříč všemi kategoriemi se postupně zapojovali do intenzivního zápasového tempa, aby se co nejlépe připravili na nový ročník. Příprava zahrnovala nejen duely starších kategorií, ale také turnaje, kde měly mladší ročníky možnost poměřit své síly. Tyto turnaje se konaly jak na domácí půdě, často ve formě jednodenních klání, tak i na venkovních kluzištích, kde se Mladí Draci utkali ve vícedenním turnaji. V následujícím týdnu můžeme očekávat, že uvnitř mantinelů Škoda arény, stejně jako na dalších kluzištích, kam naši hráči zavítají, nebude o nic méně veselo.

Junioři

HK MD Šumperk vs. HC Zubr Přerov 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Junioři byli prvním celkem, který v přípravě na následující ročník vyjel na domácím ledě k zápasové zkoušce, kterou si odbyl právě ve středu 7. srpna proti extraligovému Přerovu. Svěřenci trenéra Kučery a Alky nakonec po vyrovnaném duelu padli se Zubry 1:3. Rozhodly dvě branky v poslední periodě. Za Mladé Draky se v 10. minutě prosadil Tomáš Lichner.

Branky a nahrávky: 10. Lichner (Izák) – 2. Koudela (Dobša, Škňouřil), 41. Kuchta (Dobřecký, Hanák), 55. Kuchta (Hanák).

HK MD Šumperk vs. HCM Warriors Brno 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Den poté, ve čtvrtek 8. srpna, si Šumperané zlepšili náladu, když ve Škoda aréně porazili nováčka Ligy juniorů, postupující Warriors z Brna. Zápas skončil jasným vítězstvím 4:1 pro Mladé Draky. Skóre otevřel v 11. minutě z přesilové hry Martin Izák. Ve druhé třetině, konkrétně ve 28. minutě, přidal druhý gól David Cekr. V poslední periodě, ve 35. minutě, se prosadil novopečený junior Jakub Pazourek. Poslední branku domácích vstřelil v 53. minutě v přesilovce, Jakub Najman.

Branky a nahrávky: 11. Izák (Seidenglanz. Plhal), 28. Cekr (Seidenglanz), 35. Pazourek, 53. Najman (Cekr) – 1. Veselý (Žižka).

HK MD Šumperk vs. HC Olomouc 3:6  (2:3, 1:1, 0:2)

Další zápas našich nejstarších hráčů se odehrál v úterý 13. srpna, kdy na šumperský led zavítala Olomouc. Hanáci, kteří po neúspěšné extraligové sezóně sestoupili do Ligy juniorů, se představili jako nováčci této soutěže. První derby skončilo lépe pro hosty, kteří si odvezli vítězství 6:3. Po první třetině vedli hosté 3:2; za Šumperany skóroval v 10. minutě Jan Haas a v 16. minutě Jakub Pazourek. Ve druhé, vyrovnané části, se v 24. minutě prosadil Oldřich Verner. V poslední třetině však hosté přidali dvě branky, čímž si zajistili konečný výsledek 6:3.

Branky a nahrávky: 10. Haas (Najman), 16. Pazourek (Prokop, K. Březina), 23. Seidenglanz (Verner) – 15. Šulgan (Neoral, Kovesz), 15. Šulgan (Pastrnek, Neoral), 17. Pastrnek (Šulgan), 22. Pastrnek (Šulgan, Neoral), 46. Kubát (Dušek, Hubáček), 52. Bartok (Navrátil, Kovesz)

HC Chrudim vs. HK MD Šumperk 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

První venkovní zápas absolvovali naši nejstarší na ledě Chrudimi. S Východočechy těsně zvítězili 3:2. Ve 2. minutě skóroval Miroslav Slováček. Ve druhé třetině domácí otočili vývoj duelu, když se prosadili dvěma přesnými trefami. V poslední periodě ale Mladí Draci nezaváhali a dvěma brankami otočili klání a odvezli si výhru. O branky se postarali ve 41. minutě v přesilové hře 5 na 3 Martin Souček a druhou dvojnásobnou početní výhodu využil v 54. minutě Kryštof Seidenglanz.

Branky a nahrávky (pouze Šumperk): 2. Slováček (Tomeš, Jarmara), 41. Souček (Netolický), Seidenglanz (Verner).

HC RT Torax Poruba 2011 vs. HK MD Šumperk 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Nejchudší na branky bylo zatím utkání proti Porubě, které těsně 2:1 ovládli domácí Ostravané. Mladí Draci šli ve druhé části do vedení, když ve 21. minutě skóroval Kristian Březina. Poruba ale zápas v poslední třetině otočila a zvítězila

Následně nejstarší kategorie dnes, 22. srpna, hostila na domácí půdě Chrudim, kterou v odvetě porazila vysoko 5:1. Tomuto zápasu a dalším duelům se budeme věnovat v následujícím přehledu přípravných klání. Další duel juniorů je v plánu zítra 23. srpna v Brně proti Technice. Doma se pak junioři představí v úterý 27. srpna od 14:30 také proti Brňanům.

Dorost

HC Zubr Přerov vs. HK MD Šumperk 10:3 (1:1, 2:1, 7:1)

Dorostenci začali přípravu nejdříve ze všech celků. Již na konci července pilně trénovali na ledě Vyškova a po jednom tréninku čelili v Přerově extraligovým Zubrům, kteří je porazili 10:3. Dvě třetiny relativně vyrovnaného duelu rozhodla poslední část, kdy domácím zcela jistě pomohla výhoda delšího pobytu na ledě, který měli před duelem oproti Mladým Drakům k dispozici. Za Mladé Draky se v 7. minutě trefil Jaromír Parolek, který otevřel skóre, a ve 23. minutě zvyšoval na 2:1 Jan Zahálka. Poslední branku Mladých Draků přidal Jaromír Parolek těsně před koncem duelu.

Branky a nahrávky: 19. Holubář (Korvas), 27. Korvas (Holubář, Faltynek), 28. Hanzelka, 41. Macháček (Faltynek), 42. Dančák (Hilšer), 51. Kůrka (Kováč, Bednárek), 52. Korvas (Faltynek), 54. Gvozděv (Faltynek), 59. Kůrka (Kováč), 59. Macháček (Gvozděv, Holubář) – 7. Jaromír Parolek (Jiří Parolek), 23. Zahálka, 56. Jaromír Parolek.

HC Chrudim vs. HK MD Šumperk 3:2

Svěřenci trenéra Becka pokračovali v přípravných zápasech na venkovní půdě. Na ledě Chrudimi padli těsně 2:3.

HK MD Šumperk vs. HC Chrudim 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Na domácím ledě ale v odvetě porazili Východočechy po napínavém zápase 2:1. Všechny branky padly v prostřední části hry. Skóre na 1:1 srovnal ve 33. minutě Samuel Vogl. Na 2:1 otáčel ve 40. minutě Matyáš Stránský.

Branky a nahrávky: 33. Vogl (Kupčík, Pertžela), 40. Stránský – 28. Postupa (Schiller, Vach)

HK MD Šumperk vs. HC RT Torax Poruba 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

V bruslivém a těsném duelu s extraligovou Porubou nakonec Mladí Draci padli 1:2. O vedení v první třetině a zároveň o jedinou branku domácích se v 18. minutě postaral Jan Zahálka.

Branky a nahrávky: 18. Zahálka (Sirový, Fiala) - 30. Bjaček (Jozefček, Tyrna), 42. Václavek (Dostál, Mitura).

HK MD Šumperk vs. VHK ROBE Vsetín 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)

Kolotoč přípravných zápasů nepolevoval a naši svěřenci doma vyzvali Vsetín. S tím nakonec prohráli vysoko 1:6. Celý zápas kontrolovali Valaši, kteří domácím dovolili jedinou branku, a to ve 44. minutě, kdy skóroval Michal Kindl.

4. Kindl - 3. Hajdu (Spitzer, Šedlbauer), 10. Tomašík (Malý), 13. Lorenc (Tomašík), 25. Plánka (Pavlík), 31. Pavlík, 47. Duba (Kremer).

VHK ROBE Vsetín vs. HK MD Šumperk 5:4 (0:2, 4:1, 1:1)

Venkovní odveta přinesla mnohem těsnější duel. Mladí Draci po první třetině vedli 2:0. Ve 12. minutě skóroval v přesilové hře Lukáš Kupčík, na 2:0 zvyšoval Vojtěch Bezděk. Následně se do toho opřeli domácí, kteří vedli po druhé části hry po zvratu 4:3. O jedinou branku Mladých Draků v této části se postaral ve 28. minutě Michal Opat. Nakonec svěřenci trenéra Becka padli, když v poslední periodě dali stejně branek jako domácí, tedy jednu. O tu šumperskou se postaral ve 49. minutě Michal Kindl.

30. Malý (Řepka, Fusek), 32. Fusek (Pavlík, Malý), 35. Lorenc (Tomašík), 37. Pavlík (Malý, Fusek), 43. Fusek (Řepka, Pavlík) - 12. Kupčík (Zahálka, Sirový), 17. Bezděk (Kindl), 28. Opat (Vogl), 49. Kindl (Bezděk).

Další duel odehrají naši dorostenci v Porubě, a to hned zítra 23. srpna. Doma se představí ve čtvrtek 29. srpna od 15:30 proti Havířovu.

9. třída

Deváťáci se ve třetím srpnovém týdnu představili na dvoudenním turnaji Summer Hockey Games 2024 ve Lhotě u Vsetína, kde se utkali s Olomoucí, Kometou, Porubou, Kladivy Vsetín, slovenskými Duklou Michalovce a bratislavským Slovanem. Účastníky doplnila kazašská Astana. V na konkurenci nabitých kláních naši svěřenci sahali po medailových příčkách, které si ale nakonec ze Lhoty u Vsetína nepřivezli.

VHK ROBE Vsetín vs. HK MD Šumperk 4:9 (2:2, 2:5, 0:2)

V prvním přípravném duelu svěřenci trenéra Pešky zaskočili Valachy vysoko 9:4. První třetina duelu byla vyrovnaná, avšak ve druhé periodě Šumperané zcela zaskočili domácí a nasázeli jim pět branek. V poslední třetině kontrolovali duel dvěma přesnými trefami.

Další přípravný duel našich deváťáků je v plánu až se začátkem září, konkrétně v úterý 3. září od 16:00 proti Přerovu.