Šumperané slaví po napínavém obratu první vítězství do extraligové tabulky

Extraliga 9. tříd –2. kolo so 14.9.2024 12:00

HK MD Šumperk

VHK Robe Vsetín

5:4

(2:0, 1:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 4. Moravec (Březinová), 17. Unzeitig (Mácha), 32. Unzeitig (Zecha, Mácha), 50. Zecha (Unzeitig), 58. Zecha (Mácha) – 31. Březovják (Janda), 43. Maňas (Klimša), 44. Klimša (Janda), 47. Maček (Hajdu)

HK Mladí Draci Šumperk: D. Košta (Š. Coufal) — D. Šimon, J. Mouka, T. Mánek, S. Jelínek, M. Minář, A. Dvořák — M. Moravec, H. Kryvonozhkin, A. Dosoudil, T. Nečas, P. Babiš, T. Mácha, P. Unzeitig, J. Zecha, D. Březinová

VHK ROBE Vsetín: M. Macíček (V. Němec) — J. Planka, T. Janda, D. Bahula, J. Žák, L. Maček, M. Molek — S. Bodiš, V. Vymyslický, F. Maňas, A. Macháč, M. Březovják, Š. Štěpánek, J. Klimša, E. Hajdu, M. Sušeň, J. Hřebíček, M. Strapina

Rozhodčí: Petr Lainka — Petr Přecechtěl, Petr Špiroch

Diváci: 64

Deváťáci si v duelu se Vsetínem připsali první vítězství! Valaši si v úvodu vybudovali dvougólový náskok, který Mladí Draci zmenšili až ve druhé třetině gólem Březovjáka. V závěrečné třetině Šumperk zabojoval a trefami Maňase, Klimši a Mačka vyrovnal na 4:4. V 58. minutě však Zecha rozhodl o vítězství Šumperanů. Domácí Mladí Draci předvedli skvělý obrat a vybojovali cenné první vítězství do tabulky, a to navíc před svými fanoušky.