Předvánoční bitva O Moravu: Téměř čtyři sta fanoušků bylo svědky napínavého souboje Mladých Draků a Beranů Zlín

Sdílejte tento článek
DSC_0995

Ve Škoda aréně se ve čtvrtek 7. prosince 2023 odehrál nevšední hokejový duel v rámci Extraligy 9. tříd mezi HK Mladí Draci Šumperk a Berani Zlín s názvem Předvánoční bitva o Moravu. Zápas jediné Extraligové kategorie, kterou Mladí Draci v současné době disponují, přilákal na ochozy šumperského zimního stadionu 369 fanoušků! Mnoho z nich bylo z řad partnerské základní školy klubu, ZŠ Dr. Edvarda Beneše, která se podílela na propagaci akce. Mladí Draci díky této výjimečné události mohli oslavit druhé místo v anketě obchodního řetězce Kaufland Puky pomáhají, které klubu přineslo vybavení pro hráče v hodnotě 50 tisíc korun. Fanoušci od Mladých Draků obdrželi vánoční dárek ve formě dětského svařáku nebo punče. Vánoční atmosféru dekorovala spolupráce s šumperskou pobočkou prodejen Mountfield, která dodala do Škoda arény vánoční jedli a osvětlení. Slavnostního zahájení se ujali starosta Šumperka Miroslav Adámek a ředitel ZŠ Dr. Beneše Jakub Dolníček. Napínavý hokejový duel skončil vítězství hostujícího celku 4:2.

Početná skupina fanoušků na úvodní branku duelu nemusela čekat příliš dlouho. Ve 2. minutě totiž otevřel skóre po zmatcích před domácím brankářem Denis Trnavský, který se ve změti čepelí první dostal k puku a dopravil jej za brankovou čáru. Domácí v půlce první třetiny srovnali. Jáchym Hovanec propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě a srovnal vývoj utkání. A Mladí Draci šli v rychlém sledu událostí do vedení. V 11. minutě využil přesné hry Zlínských před bránou Tomáš Vymětal, který propašoval kotouč za brankáře Beranů. Mladí Draci hnáni svými příznivci určovali tempo duelu, avšak v 15. minutě bylo opět srovnáno, když Ivan Pažout využil trestné střílení. První třetiny končila za nerozhodného stavu 2:2.

Ve druhé periodě se skóre neměnilo. Oba celky vytrvale bruslily a sebemenší šance likvidovali sebejistí brankáři. Během přestávkového programu měli fanoušci možnost si kromě punče zakoupit i klubový merch. Byly vyhlášeny soutěže, které před Předvánoční bitvou o Moravu probíhaly na sociálních sítích. Mini dres s vlastním jménem a číslem vyhráli Pavla Kroužková a Jakub Vystrčil. V prostorách Škoda arény si diváci během druhé přestávky zahráli curling. Z tribuny se snažili pukem zasáhnout střed kluziště. Tuto disciplínu ovládl Denis Pejcha.

3d8s09luyvn
Před samotných duelem týmy zažily atmosféru hymny České republiky. FOTO: Alena Ryšavá

Třetí třetina zápasu rozhodla o vítězi. Ve 37. minutě překlopil zápas na stranu Beranů Tomáš Tureček. Ve 44. minutě využil nepřesné rozehrávky Šumperských Jonáš Marek, který obdržel přihrávku v blízkosti domácího brankáře Ftáčka a nedal mu svou střelou šanci. Ačkoli Šumperk nesložil zbraně a fanouškovská podpora neutichala, další góly duel nepřinesl. Zlín ovládl Předvánoční bitvu o Moravu poměrem 4:2.

Zápasu se účastnili kromě výše zmíněných zástupců ZŠ Dr. Beneše a města Šumperka i další partneři klubu. Zároveň si duel nenechali ujít ani členové spolupracujících hokejových celků.

Spokojenost s průběhem akce vyjádřil šéftrenér mládeže Michal Peška, který je zároveň vyučujícím na ZŠ Dr. Beneše: „Za nás, za trenéry, velká spokojenost, jsem rád, že se akce povedla a přilákali jsme do Škoda arény skoro 400 lidí," hodnotil. „Těší mě, že se akce zúčastnili pan starosta s panem ředitelem, věřím, že si užili ve Škoda aréně příjemnou předvánoční atmosféru. Zároveň patří velké díky i příbuzným hráčům a jejich spolužákům z partnerské Jedničky," uvedl. Peška zároveň přidal i sportovní hodnocení. Během duelu totiž společně s trenérem 9. tříd Dušanem Bařicou stanul na lavičce domácího celku. „Jsme rádi, že jsme s Berany slušně drželi krok. Věděli jsme, že nás čeká silný soupeř. Mrzí nás, že jsme v závěrečném tlaku v power play nedokázali snížit na rozdíl jedné branky," konstatoval Peška. Dále uvedl, že by byl rád, aby se akce stala ve Škoda aréně tradicí.

3d8rpb30axi
Na duel dorazilo téměř 400 fanoušků, což je zhruba čtyřikrát více návštěvníků než na extraligu 9, třídy běžně dochází. FOTO: Alena Ryšavá

Na jeho slova navazuje i marketingová manažerka klubu Alena Ryšavá: „Předvánoční bitva o Moravu nebyla rozhodně poslední akcí, kterou pro naše svěřence chystáme. Jednak se budeme snažit na úspěch navázat obdobným utkáním v příští sezóně a jednak máme ještě v letošním ročníku v plánu minimálně dvě větší události," prozradila. „Jedna nás čeká v únoru, další v březnu. Cílem Mladých Draků je aktivně vystupovat navenek, opustit čas od času Škoda arénu, spolupracovat například se šumperskými vzdělávacími institucemi a sportovními spolky, což se nám aktuálně daří. Předvánoční bitva o Moravu je pro nás velkým úspěchem a víceméně i takovým znakem, že v iniciativě nemáme polevovat."

V předvánočním čase se Mladí Draci podílí na pořadatelství další akce, která se bude konat na ledě Škoda arény. V neděli 17.12.2023 bude klub společně s iniciativou DĚTI DĚTEM hostit zápas Týmu osobností DĚTI DĚTEM a Sigi teamu. Od 17:00 budou proti sobě zápolit sportovními osobnosti jako například Ivan Hašek, Marek Peksa, Horst Siegl nebo Václav Šmicer a další. Výtěžek z akce poputuje na pomoc Vojtěchovi Šulkovi a Rosálce Sedlákové. Vojtěchovi Šlukovi budou Mladí Draci pomáhat i před zápasem, a to formou Punčování na náměstí Míru. Ve čtvrtek od 10:00 do 21:00 si budeme moct ve stánku DĚTI DĚTEM zakoupit punč od našich trenérů, vedoucích mužstev a činovníků klubu. Výtěžek ze stánku pomůže právě Vojtíškovi.