První duel letošního ročníku Ligy juniorů dopadl pro Mladé Draky vítězně! Na domácí půdě brali tři body

(2:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 9. Najman (Lichner), 19. Tomeš (Izák, Lichner), 44. Compel (Izák, Tomeš), 53. Cekr (Tomeš, Izák), 60. Cekr (Tomeš) – 16. Ščerba (Sajdok, Čmiel), 32. Apolenář (Fojtík)

HK Mladí Draci Šumperk: O. Putin (P. Rygl) — M. Compel, L. Plhal, A. Burda, M. Souček, M. Jurka, D. Cekr — O. Verner, K. Březina, T. Lichner, O. Netolický, M. Izák, P. Janech, D. Burda, J. Haas, J. Pazourek, T. Tomeš, A. Szabó, V. Prokop, J. Najman

HC AZ Havířov 2010: D. Turoň (T. Maňásek) — M. Fojtík, M. Kozák, J. Maršálek, V. Jurček, M. Čmiel, A. Vítek, J. Kisza — A. Ščerba, A. Middleton, J. Toma, P. Šlampiak, J. Lipka, N. Kubečka, D. Bielesz, T. Sajdok, V. Apolenář, N. Quitt, B. Barnošák

Rozhodčí: Lukáš Kroček — Pavel Rychlý, Martin Janoško

Diváci: 93

V prvním kole Ligy juniorů porazili Mladí Draci Havířov 5:2. Šumperk se ujal vedení v 9. minutě gólem Najmana, ale Havířov rychle odpověděl trefou Ščerby. Do přestávky však Šumperk znovu vedl díky gólu Tomeše. Ve druhé třetině Havířov srovnal zásluhou Apolenáře. Rozhodující zlom přišel ve třetí třetině, kdy Šumperk přidal tři branky, trefili se Compel a Cekr. Cekr skóroval dokonce dvakrát a v poslední minutě pojistil domácím výhru trefou do prázdné brány. Mladí Draci tak vstoupili do sezóny s cennými třemi body.