Junioři zvládli duel s nováčkem ligy na výbornou, z prvního střetnutí se západní skupinou vybojovali tři body

Liga juniorů –5. kolo so 28.9.2024 13:00

HK MD Šumperk

HC Tábor

4:1

(0:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 9. Izák (Janech, Tomeš), 44. Janech (Burda, Tomeš), 47. Janech (Tomeš), 57. Prokop (Szabó, Najman) – 45. Šimák (Gajdolín)

HK Mladí Draci Šumperk: O. Putin (P. Rygl) — M. Compel, A. Burda, L. Plhal, M. Souček, M. Jurka, D. Cekr — O. Verner, K. Březina, O. Netolický, M. Izák, J. Haas, J. Pazourek, F. Hejátko, P. Janech, D. Burda, T. Tomeš, A. Szabó, V. Prokop, J. Najman

HC Tábor: O. Koryťák (J. Ostrý) — M. Bouška, M. Gajdolín, M. Rottenberg, D. Mrázek, J. Ondřej, A. Bačo, J. Bejšák — M. Šimák, F. Šindelář, P. Pospíchal, D. Machač, R. Mohyla, J. Němeček, J. Pospíchal, J. Suchan, S. Pánek, D. Vlček, O. Kostka, F. Podzimek

Rozhodčí: Michael Hranoš — Petr Špiroch, Nikolas Pippal

Diváci: 83

V 5. kole Ligy juniorů si Mladí Draci poradili s HC Táborem a v první konfrontaci se západní skupinou zvítězil 4:1. S nováčkem Ligy juniorů v první třetině drželi bezbrankový stav. Gól padl až na sklonku druhé periody, kdy skóroval Izák. Ve třetí třetině se domácí prosadili třikrát dvakrát skóroval Janech a jednou trefou se prosadil Prokop. Tábor snižoval na stav 2:1 brankou Šimáka v přesilové hře. Mladí Draci ale nadále kontrolovali zápas a zaslouženě si připsali tři body.