Liga juniorů –10. kolo pá 18.10.2024 19:00

HK MD Šumperk

HC Olomouc

4:1

(0:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. Seidenglanz (Tomeš, Jurka), 38. Najman (Seidenglanz, Izák), 45. Pazourek (Seidenglanz, Burda), 56. Compel (Seidenglanz, Cekr) – 18. Kreutz (Konesz, Neoral)

HK Mladí Draci Šumperk: O. Putin (47. P. Rygl) — M. Compel, A. Burda, M. Souček, M. Jurka, O. Netolický, D. Cekr — J. Pazourek, J. Najman, F. Hejátko, T. Tomeš, O. Verner, K. Březina, M. Izák, J. Haas, K. Seidenglanz, D. Burda, A. Szabó, V. Prokop

HC Olomouc: L. Pytel (D. Kroupa) — A. Kreutz, R. Přidal, Š. Matyáš, Š. Vrána, D. Harásek, A. Drábek — F. Frnka, N. Miškovský, V. Šulgan, V. Neoral, F. Konesz, A. Kubát, P. Došlík, P. Ungr, M. Mičkal, R. Martiňák, P. Kurial, K. Drábek, T. Navrátil

Rozhodčí: Filip Čech — Jiří Horák, Nikolas Pippal

Diváci: 173

HK Mladí Draci Šumperk si v rámci 10. kola Ligy juniorů připsali první výhru 4:1 v krajském derby proti Olomouci. První třetina patřila hostům, kteří se ujali vedení gólem Kreutze. Domácí ale zvrátili vývoj zápasu ve druhé třetině zásluhou Seidenglanze a Najmana. Ve třetí třetině přidali další góly Pazourek a Compel. Seidenglanz si v duelu připsal tři asistence a výrazně se podílel na brankách. Kuriozitou zápasu byl pěstní souboj domácího brankáře Putina, který se pustil do potyčky s jedním z hráčů hostů, za což obdržel trest do konce utkání. Jeho místo zaujal nerozchytaný Rygl, který ale závěr zápasu zvládl na výbornou. Díky silnému výkonu ve druhé a třetí třetině si Mladí Draci připsali zasloužené vítězství a prodloužili sérii výher.