OPAVA - ŠUMPERK

SOBOTA 3.10.2020

5 : 15

Po špatné I. třetině přišla domluva trenéra hráčům. Od II. třetiny jsme soupeře přehrávali. Za zmínku stojí hráč soupeře ročníku 2008, který z celkových 5 gólů Opavy vsítil 4. U nás stejně Franta P. 4, Kryštof S. 3, Olda V. 2, Lukáš P. 2, Lukáš M. 1, Matyáš J.1, Eda Š. 1, Martin S. 1.

Hráči HK MD Šumperk- 9.třída by chtěli touto cestou poděkovat rodičům🙏,  dále pak všem svým fanouškům a fanynkám 👍,  návštěvníkům Škoda Arény Šumperk, trenérům, 🕺🏻pořadatelům a v neposlední řadě všem obchodním partnerům klubu HK MD Šumperk, kteří se významnou 💰 měrou podíleli na zdárném průběhu hokejové sezóny 2019/20, která dnes, zásahem vyšší moci, skončila.

Díky všem 🙏 opatrujte se, pevné zdraví ❤️Vám i Vašim blízkým přejí

deváťáci 🐲 HK MD Šumperk.

V sobotu 29.2.2020 jsme se utkali, naposled v tomto ročníku, s borci z HC Torax Poruba a to na jejich ledě.

Předchozí zápasy: doma výhra 2:1, venku výhra 6:5, doma plichta 5:5, takže se čekal opět vyrovnaný zápas. Naši borci dorazili bez Janecha, Peškara a Zavorala, kteří nastoupili za dorost v boji o záchranu proti Olomouci a byli platnými, když při výhře 3:0 skóroval Pešky i Janeca.

První perioda, klasika, oťukávání, čekání na chybu, čekání na gól a ten přišel na začátku 7. minuty z hole domácích při jejich přesilovce, když našemu gólmanovi, při střele od modré clonilo asi šest hráčů, 1:0. Ve 14. minutě vyrovnával hráč # 5 Tom Kolář bombou kolem hlavy domácího brankáře, 1:1. V 17. minutě opět hráč # 5 zvyšoval gólem alá Poborský na 2:1 v náš prospěch. Tak skončila i první třetina.

Druhá začala "parádně", když jsme od jejího začátku hráli oslabení 4 na 5 a za minutu 3 na 5, nicméně naši se semkli, bránili a gólman měl i pověstné štěstíčko. Přesilovky jsme přežili, ale v 35. minutě domácí přece jen srovnali na 2:2, místy nás drtili fyzickou převahou, ale naši kluci tento deficit doháněli bojovností. Ve 37. minutě dal hráč # 25 Netol gól na 2:3 a na šumperské střídačce bylo opět veseleji. Tak skončila i druhá perioda.

Do třetí dvacetiminutovky vlétli domácí jako polití živou vodou, naši chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí, ale přesto se jim, z ojeděnělého protiútoku podařilo hráčem # 3 navýšit vedení na rozdíl dvou branek na 4:2. Ve 45. minutě se domácím, při zvýšení frekvence střelby na naši svatyni podařilo snížit, parádní bombou na rameno našeho gólmana, na 3:4, pak to bylo takové to "hlavně neudělat chybu", přesto se našim podařilo přelstít domácí obranu i brankáře a v 55. minutě hráč #13 Verner Oldřich vstřelil branku na konečných 5:3 z našeho pohledu.

Za mě, parádní výkon všech borců, nasazení na 100%, bojovnost na hranici možností, týmový duch, který funguje a i štěstí, které při nás stojí, bohudíky.

HC RT TORAX Poruba x HK MD Šumperk 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Kdy : sobota 22.2.2020

V kolik : ve 13:00

Kde : Škoda Aréna Šumperk

S kým : AZ RESIMODO Havířov 2010

Sobotní odpoledne na šumperské ledové ploše bylo od 13h ve znamení souboje v MSK LSŽ A mezi domácími 🐲 Mladými Draky a hosty z Havířova.

Hosté přijeli v nejsilnější možné sestavě asi i s ohledem na předcházející výsledky vzájemných utkání, kdy jsme Ázeťáky porazili doma 5:1 a v jejich Gascontrol Aréně jsme zvítězili 4:2 a zřejmě tak nechtěli dopustit další blamáž.

První dvacetimitovka byla festivalem střel na naši branku, kdy soupeři donutili našeho gólmana k 19 zákrokům. Naši vystřelili 4x. Ze zmíněných 19 projektilů pronikl za záda našeho ⛄️ brankáře i s notnou dávkou štěští (2x zvonila tyč) jen jeden jediný, takže do kabin se šlo za stavu 🎯 0:1. Branka hráč # 37 Czabi Adam.

Ve druhé se hra opticky vyrovnala, stále jsme úspěšně bráníli naši svatyni a s vypětím všech sil se nám to v této třetině podařilo, po 40 minutách stále 0:1.

V poslední dvacetiminutovce nás hosté sevřeli do ofenzivních kleští a v 50. minutě se jim podařilo navýšit vedení hráčem # 38 Jakubem Belánem na 🎯 2:0.

Naši kluci v jedenácti lidech bojovali, makali, dřeli, mnohdy chyběl pověstný krůček k úspěchu, ten se podařilo udělat až v 59. minutě, kdy po nahrávce hráče # 9 Davida Cekra skóroval hráč #8 Bařica Patrik. Víc jsme už nestihli, takže utkání skončilo 🎯 1:2.

Nutno podotknout, že hosté měli ve svých řadách vítěze letošního hokejového turnaje na IX.ODM a naši kluci se rvali v 11 lidech, protože Pešky, Zavory a Patrik Janech byli s dorostem v Praze, Koleso, Verny a Olda byli nemocní.

Při těchto okolnostech - za mě -  fantastický zápal pro hru, snaha, bojovnost 💪 a proto si těch jedenáct statečných zaslouží opravdu uznání !!!

HK MD Šumperk x AZ RESIMODO Havířov 2010  1:2 (0:1, 0:0, 1:1)